RAFTING W POLSCE

RAFTING

Rafting w Polsce jest możliwy!. Czym jest rafting? To spływ rzeką górską na specjalnie przystosowanym pontonie to rafting, który często kojarzony jest z ekstremalnym spływem na granicy ryzyka. W rzeczywistości, spływy w takim wydaniu organizują i udział w nich biorą profesjonaliści, którzy znają swoje możliwości.

Z goła inaczej kwestia wygląda w przypadku raftingu organizowanego dla amatorów. Oczywiście czy to rafting, czy inny sport wodny, można go uprawiać na rzece, o różnym stopniu trudności. Koniec końców aktywność ta ma być bezpieczna.

Firmy specjalizujące się w organizowaniu tego typu atrakcji starają się wybierać bezpieczne odcinki rzek, tak aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom. Dużą zaletą organizowanych przez firmy raftingowe spływów jest to, iż na każdym pontonie płynie z Wam instruktor – Przewodnik, czuwając od początku do końca nad bezpieczeństwem uczestników.

 

 

GDZIE NA SPŁYW PONTONOWY – RAFTING W POLSCE?

W Polsce rafting organizowany jest w kilku miejscach. Dokąd warto się udać na taki spływ? Co musimy wiedzieć? W jakim okresie organizowane są spływy?

 

DUNAJEC

Rafting Przełomem Dunajca należy do bezpiecznej formy spędzania wolnego czasu. Skala trudności rzeki w 6 stopniowej skali to WW2, czyli łatwa dla każdego pod opieką instruktora. W spływie pontonowym na Dunajcu biorą udział nawet dzieci 3-4 letnie.

Spływ jest bezpieczny – wypadniecie z pontony jest praktycznie niemożliwe, chyba, że ktoś sam z niego wyskoczy. Każdy uczestnik ma na sobie kamizelkę asekuracyjna i kask. Sezon spływów zaczyna się od kwietnia i trwa do końca października.

 

BIAŁKA

KRYSTALICZNIE CZYTA RZEKA dostępna i spławna w okresie topnienia śniegu w Tatrach (maj-czerwiec). Bardziej ekstremalny spływ możemy odbyć właśnie tutaj, gdzie skala trudności rzeki sięga do WW3. Występują tutaj liczne bystrza i spadki. Nurt jest szybki więc wymaga od uczestników zespołowej pracy aby właściwie utrzymywać ponton w korycie i nurcie rzeki.

Białka to jedna z najpiękniejszych, dziki rzek, z krystalicznie czystą wodą. Widok Tatr przyciąga tutaj fanów wodnych atrakcji. Rzeka dostępna jest dla kajakarzy spływów pontonowych tylko w okresie topnienia śniegu w Tatarach. Spływy organizowane są z miejscowości Jurgów a kończą się w Czarnej Górze. Przy większym stanie wody dopływamy do miejscowości Nowa Biała.

 

RAFTING W POLSCE – najpopularniejsze trasy spływów pontonowych

 

RAFTING NA DUNAJCU

SROMOWCE NIŻNE – SZCZAWNICA

 

(TUTAJ SPRAWDZISZ SZCZEGÓŁY TEJ TRASY)

 

 

DOSTĘPNA W FUNRACE CODZIENNIE:

9:00; 11:00; 14:00; 16:00

 

SPŁYW DUNAJCEM DLA RODZIN I MAŁYCH GRUP

SROMOWCE NIŻNE – SZCZAWNICA

(TUTAJ SPRAWDZISZ SZCZEGÓŁY TEJ TRASY)

 

 

DOSTĘPNA W FUNRACE CODZIENNIE:

9:00; 11:00; 14:00; 16:00

 

SPŁYWY KAJAKOWE NA DUNAJCU

3 TARSY

 

(TUTAJ SPRAWDZISZ SZCZEGÓŁY TEJ TRASY)

 

 

DOSTĘPNA W FUNRACE CODZIENNIE:

9:00; 11:00; 

Zufali nam i nie zawiedli się

Otrzymane referencje są potwierdzeniem jakości naszych usług. Dołącz do grona zadowolonych klientów

Witaj! W czym możemy pomóc?